اندام تحتانی و مراسم مذهبی

دانلود پایان نامه

هر چه آب سردتر باشد بایستی مدت زمان استفاده از آن کوتاه تر باشد.


آب ولرم(81 تا 90 درجه فارنهایت) مناسب ترین آب برای درمان کلیه بیماران مگر این که آب خاصی توسط درمانگر تجویز شده باشد.
فواید آب درمانی
روش درمان امراض انسانی با آب بسیار ساده و طبیعی است.
شیوه ی درمان نه یک راز است و نه سخت پیچیده.
آب کاملاً بی ضرر است و هیچ گونه عارضه ی جانبی بر جای نمی گذارد.
این درمان سمی نیست و به استفاده از داروهای سمی نیز نیازی ندارد.
ارزان ترین درمان بوده و تقریباً در هر مکانی در دسترس است.
بدون بر جای گذاشتن درد تمامی آلام را تسکین می دهد.
آب درمانی بیماری ها را به طور فراگیر درمان می نماید.
آب درمانی شیوه طبیعی و سنتی درمان بیماری ها
ریگ ودا که از قدیمی ترین کتاب های دینی آریایی هاست ابیاتی در تحسین آب به عنوان شفادهنده ی بیماری ها دارد. روحانیون بودا اشعار مذبور را روزی سه بار به هنگام ساندهیا(مراقبه) می خوانند و آب را در مراسم مذهبی به سر و چشم هایشان می ریزند و کمی از آن می نوشند.
آب درمانی روشی درمانی است که در فیزیوتراپی و آب درمانی از آن استفاده می شود. هدف از آب درمانی کاهش درد بیمار و افزایش دامنه حرکات مفاصل و قدرت اندام با استفاده از آب است. آب درمانی چگونه تاثیر آب درمانی در درمان بیماری های اندام با چند مکانیسم صورت می گیرد.
گرم کردن اندام و در نتیجه کاهش درد.
سبک کردن وزن بدنبال غوطه ور شدن در آب و در نتیجه راحت تر شدن حرکت دادن اندام.
استفاده از مقاومت آب در مقابل حرکت اندام و در نتیجه کمک به تقویت عضلات آن.
آرامش روحی بیمار که می تواند کمک فراوانی به کاهش دردهای اندام کند.
برای کاهش درد در آب درمانی معمولاً از آب گرم استفاده می شود. گرمای آب موجب افزایش جریان خون در پوست و عضلات شده و تنش داخلی عضلات را کم می کند. درد اندام ها به هر علتی باشد معمولا در گرما کمتر می شود. بنابراین استفاده از آب گرم موجب کاهش دردهای عضلانی، مفصلی و استخوانی می شود. البته این تاثیر گرما دائمی نبوده و معمولاً بعد از مدتی که حرارت اندام مجددا به حالت اول بر می گردد درد مجددا احساس می شود. آب گرم را می توان بصورت دوش آب گرم، وان آب گرم و یا استخرهای آب گرم در مجاورت اندام قرار داده و از گرمای آن استفاده کرد. استفاده از آب گرم برای کاهش دردهای اندام سابقه قدیمی دارد. از صدها یا شاید هزاران سال قبل آب گرم های معدنی محلی برای مراجعه بیماران برای کاهش دردهای شان بوده است. از آب گرم می توان برای کاهش دردهای اندام در بسیاری از بیماری ها مانند کمردردهای مزمن و انواع ناهنجاری های ستون فقرات استفاده کرد.
یکی از مهمترین مراحل درمان مشکلات استخون ها، مفاصل و دیگر بافت های اندام استفاده از فیزیوتراپی است و مهمترین اقدام فیزیوتراپ کمک به افزایش دامنه حرکات مفاصل و افزایش قدرت عضلات آن است. انجام این مهم با استفاده از نرمش های خاصی صورت می گیرد. دسته ای از این نرمش ها که برای افزایش دامنه حرکتی مفاصل کاربرد دارند حرکات کششی هستند. حرکات کششی که در فیزیوتراپی برای بهترکردن دامنه حرکتی مفصل و کاهش خشکی آنها انجام می شود ممکن است دردناک باشد.
وقتی این حرکات در آب گرم انجام شوند تحمل بیمار بیشتر شده و احساس درد ناشی از حرکت مفصل کم می شود. در این حالت می توان مفاصل بیمار را بیشتر و بهتر حرکت داده و نتیجه آن افزایش سریعتر و بهتر دامنه حرکتی مفاصل است.
وقتی بدن در آب غوطه ور می شود(مانند استخرهای آب) وزن بدن کاهش می یابد. بعضی بیماران به علت مشکل مفصل و درد ناشی از آن نمی توانند به راحتی راه بروند. در آب وزن بیمار کم شده و در نتیجه فشار کمتری به مفاصل اندام تحتانی وارد می شود. وقتی مفصل وزن کمتری را تحمل کند بهتر می تواند حرکت کند و حرکات نرمشی و تقویتی را انجام دهد.
کمک دیگر آب مقاومت آن در مقابل حرکت اندام است. وقتی فرد در آب غوطه ور شده و سعی می کند اندام خود را حرکت دهد مقاومت آب را در مقابل حرکت اندام حس می کند. این مقاومت مفید است. مقاومت در مقابل حرکت اندام می تواند به تقویت بیشتر عضلات آن کمک کند. درست مانند کسی که برای تقویت بیشتر عضلات خود از وزنه استفاده می کند. با این تفاوت که مقاومت آب به عناوین زیر بهتر از وزنه می باشد:
ملایم تر از وزنه است،
مطلب مرتبط :   الگوی دریافت مفهوم و آموزش زبان انگلیسی

جستجو در سایت ما :


می توان آن را با تغییر سرعت حرکت اندام کم و زیاد کرد،