تست  باتری آیفون

فوریه 4, 2019 0 Comments

متاسفانه حتی اگر حسابی مراقب تلفن‌ همراه تان باشید، باطری آن طی مرور زمان ظرفیت شارژش را از دست می‌دهد، اما برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم که باطری  گوشی ما از نظر سلامت در چه وضعیتی قرار دارد، تست‌هایی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را یاد می‌گیریم.
تست باتری ایفون
در سیستم عامل iOS تعدادی ابزار مفید  موجود است که میزان عمر باتری گوشی را به اطلاع کاربر می رسانند. همچنین اپلیکیشن هایی که بیشترین استفاده از باتری گوشی موبایل را دارند توسط این ابزار کاربردی شناسایی می شوند. با این وجود هیچ یک از این سیستم های کمک یا اطلاعات خاصی  درباره سلامت دراز مدت باتری گوشی موبایل به کاربر نشان نمی دهند.
تفاوت سلامت باطری و طول عمر باطری 
همانطور که احتمالاً می دانید سلامت باتری  و عمرباطری   دو معقوله کاملاً متفاوت از هم هستند. عمر باتری و یا همان Battrey Life طول عمر باتری را با یک بار شارژ تعیین می کند  یعنی وقتی شما یک بار باطری گوشی خودتون شارژ کامل می کنید   چند ساعت  می توانید با این مقدار شارژ  از گوشی موبایل خود استفاده کنید و سلامت باتری و یا همان Battrey Health عمر باتری دستگاه شما را با گذشت زمان مشخص می نماید یعنی باتری موبایل شما چه مدت کارایی لازم را خواهد داشت   .
به عبارت دیگر پس از یک سال، عمر باتری گوشی و یا تبلت  شما به هیچ عنوان مانند زمانی که آن را به صورت آکبند تهیه کرده بودید نیست. این فرآیند سال به سال طی می شود و از عمر مفید باطری شما می کاهد. احتمالاً شما نیز در تلفن های قدیمی ترتان با مشکل باتری مواجه بودید و به دلیل تخلیه زود هنگام باتری مکرراً آن را شارژ می کردید و  گاهی موارد باد کردن باتری موبایل که نشان از پایان عمر باتری گوشی شما دارد در صورت تعویض نکردن منجر به شکسته شدن درب پشت گوشی شما و گاها انفجار باطری موبایل خواهد شد .
مشکل این است که اکثر تلفن های هوشمند جدید دارای باتری داخلی هستند . این بدان معناست که کاربران  به راحتی نمی توانند باتری گوشی موبایل و یا تبلت  خود را با یک نمونه نو جایگزین کنند.
خوشبختانه، دو راه بسیار عالی برای سنجش سلامت  باتری وجود دارد. اولین راه بررسی حداکثر ظرفیت باقی مانده است یعنی میزان شارژی که باتری می‌تواند نگه دارد. و راه دوم تعداد کل دفعاتی است که باتری تاکنون شارژ شده است.
از طرف دیگر،  با پیشرفت تکنولوژی  ورقابت بسیار زیاد کمپانی های سازنده هر روزه شاهد بزرگ تر شدن ال سی دی ها افزایش کیفیت پخش تصاویر  ارتقای دوربین گوشی ها بهبود سرعت پردازش موبایل ها و تبلت ها و خیلی مسائل دیگری که شما بهتر می دانید سازندگان این محصولات  برای پوشش انرژی  روی آورن به باتری های نسل جدید مثل لیتیوم و برای کاهش وزن موبایل ها و تبلت ها جدید ترین تکنولوژی باتری ها که نوع پلیمر می باشد که هم انعطاف  پذیر و هم بسیار سبک تر از نمونه های قبلی هستند
باتری لیتیوم یون یا پلیمر  با هر بار شارژ کمی تنزل پیدا می‌کند. اپل ادعا می‌کند طراحی باتری‌های آیفون به‌گونه‌ای است که بعد از 500 بار شارژ هنوز حدود 80 درصد از ظرفیت آن باقی مانده است.
در آپدیت سیستم عامل آیفون و آیپد، یعنی iOS 11.3 قابلیتی جدید اضافه شده که به دارندگان آیفون 6 یا نسخه های بالاتر امکان مشاهده سلامت باتری آیفون را می دهد که ما این قابلیت جدید را هم بررسی خواهیم کرد.
ادامه در جی اس ام باتری]]>