دوران باستان و فرسودگی

دانلود پایان نامه

استفاده نادرست : به هر گونه حرکت نادرست یا قرار گرفتن در وضعیت نامناسب جهت انجام کار گفته می شود . مثلا خم شدن برای برداشتن فرش به شیوه غلط و یاقرار گرفتن در وضعیت نامناسب برای خاموش کرده لامپ یا بالا کشیدن تنه برای رسیدن به کمد ُ، این ها همگی حرکات نرمالی هستند که اگر به درستی اجرا شوند هیچ گونه بیماری ایجاد نمی شود ، اما انجام این کارها با عضلات نامتعادل و یا حرکت ناگهانی ، سبب فشار به ستون فثرات کمر ی و بروز درد می شود. یک کمر سالم ممکن است ازعهده این شرایط بر آید ولی کمری که اغلب از درد رنج می برد تسلیم می شود.
استفاده بیش از حد1 :
1- Over use
عبارتست از استفاده درست ومعمولی از عضوی که بیش از حد خسته است و به مدت طولانی تحت فشار و استرس قرار داشته است . این مسئله سبب فشار بر ساختمان ها و اجزأ کمر می شود که فراتر از حد توانایی آن ها در تطابق با شرایط است و در نتیجه صدمه به بافت ها و همراه آن درد شدید بروز می کند.
ضربه:
در هر تصادف و یا حادثه ای مانند ؛ سقوط از بلندی یاضربه مستقیم ، ستون فقرات کمری ممکن است آسیب ببیند . این آسیب می تواند از یک کوفتگی مختصر عضلات یا رگ به رگ شدن مهره ها تا پارگی لیگامان ها ، شکستگی مهره ها و یا آسیب به نخاع کمری باشد . البته شکستگی مهره و آسیب به نخاع بیشتر در اثر پرت شدن از بلند ( مثلا از روی داربست ) و یا تصادف با اتومبیل اتفاق می افتد .
باییستی توجه داشت که در افراد مسن ، مهره های کمری به علت پوکی استخوان ضعیف شده اند و ممکنن است یک ضربه آرام هم باعث شکستگی آن ها به صورت جزئی یا زیاد شود .
مطلب مرتبط :   ایلان ماسک با چه دیدگاهی به موفقیت رسید 

علل غیر مکانیکی
علل غیر مکانیکی شامل آن دسته از علل طبی و یا بیماری های سیستمی هستند که در سیر بیماری به طق مختلف ممکم است باعث کمر درد شوند وتشخیص و درمان این بیمار ی ها تماما به عهده پزشک متخصص می باشد .
شایع ترین علل طبی عبارتند از :
بیمارهای عفونی
سرطان ها و بیماریهای متابولیکی
بیمارهای عفونی و سرطان ها و بیماریهای متابولیکی تشخیص و درمان همه آن ها بر عهده پزشک معالج شما بوده لذا جای بحث آن ها نیست . تنها مواردی از این بیماری ها را جهت یاد آوری بیستر نام می بریم :
بیماری ها التهابی ؛ آرتریت روماتوئید ، اسپوندیلیت آنکیلوزان
بیماری های عفونی ؛ عفونت حاد فضای بین مهره ای (دیسک) و استخوان مهره ، سل ، تب مالت (در ایران شایع است) عفونت مزمن مهره ها و عفونت خارجی

جستجو در سایت ما :


آب درمانی
هیدروپاتی واژه ای است که برای نامیدن چیدمانی از درمان بیماری با استفاده از آب به کار می رود(هیدر کلمه ای یونانی است و به معنی آب می باشد).
جوامع متمدن و غیر متمدن از دوران باستان از آب در درمان بیماری ها کمک گرفته اند. واضح و مبرهن است که حتی حیوانات نیز به هنگام بیماری از آب استفاده می نمایند. کاربرد به موقع و صحیح از آب نه تنها به تداوم سلامتی می انجامد بلکه با دفع کلیه عوامل آسیب رسان صحت و تندرستی را به بدن باز می گرداند.
نکاتی در مورد آب:
دمای بدن آدمی 6/98 درجه فارنهایت است.
آبی که از دمای بدن خنک تر باشد مهیج خنک کننده و محرک است.
آبی که از دمای بدن گرم تر باشد فرح بخش نیروبخش و تقویت کننده است.
آب داغ تسکین می دهد و آرامش بخش است و تمامی درد را بر طرف می کند اما باعث فرسودگی می شود.
آبی که دمایی پایین تر از دمای بدن دارد و ولرم یا خنثی می باشد همواره مفید بوده برای استفاده عمومی مناسب است.