ایده گردشگری؛ ۱۳ فرصت شغلی که در صنعت گردشگری انتارتان رو می کشند "

ژوئن 24, 2018 0 Comments


ایده گردشگری؛ ۱۳ فرصت شغلی که در صنعت گردشگری انتارتان رو میکشن “


شاید باورش واسه ما ایرونیا کمی سخت باشه که سفر و گردشگری منبع مهم درآمد یک کشور به حساب بیاد. اما جالبه که بدونین گردشگری واقعا صنعت پرسودیه. این صنعت به شکل مستقیم و غیرمستقیم واسه افراد بی تعدادی شغل ایجاد می کنه. از ارائه خدمات و عرضه اجناس تا ده ها مورد دیگر که شاید هیچوقت به ذهن تون خطور نکرده باشه. در این مطلب ۱۳ ایده گردشگری سودآور رو از بهترین ایده های این صنعت در سال ۲۰۱۸ واسه سرمایه گذاران، کارآفرینا و کسائی که علاقه مند به فعالیت در بخش ی گردشگرین، گلچین کردیم. 


صنعت سفر و گردشگری فقط واسه گردشگران نمی شه، بلکه افرادی رو که به هر دلیلی از کشوری به کشور دیگر یا از شهری به شهر دیگر سفر می کنن هم شامل میشه. پس اگه به راندازی کسب وکاری در این بخش فکر می کنین، باید افق دیدتون بالاتر از گردشگری باشه و سفرهایی رو که با اهدافی غیر از گردشگری انجام می شه هم درنظر بگیرین. خبر خوب اینکه در این شرایط، ایده های گردشگری بی تعدادی پیشِ روی تون هستش که از قضا حسابی پرسود همن.


ایده های گردشگری هم مناسب سرمایه گذاران کلانه که سرمایه هنگفتی در اختیار دارن و به کسب وکارهای بزرگی مثل شرکتای هواپیمایی فکر می کنن و هم کارآفرینانی که به دنبال پیگیری حرفه ای به شکل کسب وکار خودشونن اما سرمایه کلان ندارن.


۱. راهنمای گردشگرییکی از کم هزینه ترین کسب وکارهای بخش ی گردشگری ارائه خدمات به عنوان راهنمای گردشگریه. واسه کار در این مورد باید بتونین دست کم به یک زبون خارجی یا بیشتر صحبت کنین و منطقه مورد بازدید رو خوب بشناسید. البته بسته به کشور و منطقه ممکنه نیازمند کسب بعضی مجوزها یا گذراندن دوره های خاصی باشین. خیلی از راهنمایان گردشگری در سراسر دنیا به شکل غیررسمی کار می کنن. کافیه در جایای تجمع گردشگران یا مسافران مثل هتلا و فرودگاها خودتون رو نشون بدین و نظر اونا رو جلب کنین. می تونین از هتل داران یا آژانسای مسافرتی و گردشگری بخواهید شما رو به گردشگران معرفی کنن.


۲. رستوران و کافه


صنعت رستوران و کافه یکی از صنایع مهم در زنجیره ارزش صنعت گردشگریه. گرچه بعضی گردشگران ترجیح میدن غذاهای آشنا و موافق با ذائقه شون رو بخورن اما خیلیا هم بدشون نمیاد غذاهای محلی رو امتحان کنن، بعضی حتی خوردن غذاهای محلی جامعه ای رو که به دیدنش می رن، لازم میدونن. پس اگه در منطقه گردشگری هستین، بهتره غذاهای محلی رو در منویتون بذارین.


۳. هتل و اقامتگاهواسه هر گردشگری، اگه مهمون نباشه، وجود مکانی واسه اقامت ضروریه. پس هتلا و اقامتگاها نقشی لازم در منطقه های گردشگری دارن. درواقع پیش از دیدن منطقه دلخواه، چگونگی دسترسی به محل اقامت و کیفیت اون بر تجربه گردشگر اثر می ذاره.


حقیقت مهم اینه که نبود هتلا و اقامتگاای باکیفیت منطقه های گردشگری باعث کاهش تعداد گردشگران علاقه مند به سفر به اون منطقه های می شه. پس یکی از گزینه های خوب سرمایه گذاری در بخش ی گردشگری، هتلا و اقامتگاهان. راندازی شکلای مختلف اقامتگاها مثل هاستل، هتل آپارتمون، B&B، اقامتگاهای بوم گردی از دیگر ایده های گردشگری جذابن.


۴. خدمات حمل ونقل


کسب وکارهای مربوط به حمل ونقل در منطقه های گردشگری امکان خوبی واسه شکوفایی دارن. گردشگران معمولا تمایل دارن به طور گروهی از جایی به جای دیگر برن، پس اتوبوسای باکیفیت نقش مهمی در ارائه خدمات دارن. وسائل نقلیه واسنتقال گردشگران از هتل به محل اقامت لازمن. تاکسیا و ونا هم واسه گروه های کوچیک، زن وشوهرها و کسائی که تنها سفر می کنن مناسبن.


۵. خدمات کرایهکسب وکارهای کرایه ی شکلای مختلف جورواجور یکی دیگر از فرصتای سودآور کسب وکار در منطقه های گردشگرین. شکلای مختلف مختلفی رو مثل خودرو، جت اسکی، قایق، اسب و شتر و… میشه به گردشگران اجاره داد. می تونین تحقیق کنین و ببینین گردشگران چه چیزایی رو لازم دارن و نمی تونن اونا رو در سفر همراه خود داشته باشن. کافی ست این موارد رو شناسایی و بعد بندازه کافی تهیه کنین. در قدم بعدی اونا رو اجاره بدین.


۶. تهیه و عرضه سوغات


مغازه های عرضه سوغات و تولیدات محلی یکی از ایده های سودآور کار و کاسبی در صنعت گردشگریه. گردشگران زیادی به خرید صنایع دستی محلی، هدیهای جذاب، لباسای سنتی و مثل اون به عنوان یادگاری علاقه مندن. پس تهیه و فروش این اجناس فرصت سودآوریه. اما واسه این کار باید فروشگاهی قشنگ داشته باشین که در جای خوبی قرار گرفته باشه.


۷. وبلاگ نویسی درباره سفر و گردشگری


یکی دیگر از ایده های درآمدزا در بخش ی گردشگری که می تونین با هزینه ناچیز و حتی بی هیچ هزینه ای پیاده کنین، وبلاگ نویسی درباره سفر و گردشگریه. افراد خیلی در سراسر دنیا از این راه هرساله میلیونا دلار درآمد دارن! اگه کارشناس بخش ی گردشگری هستین یا اطلاعات خوبی دراین باره دارین، حتی اگه خودتون یک گردشگر هستین، می تونین دراین باره بنویسین.


اگه مطالب جذاب و سودمندی بنویسین و بتونین بازدیدکنندگان زیادی رو جذب کنین، با تکیه بر ترافیک بالای وبلاگ تون می تونین در ازای آنلاین در سایت تون مبلغ زیادی خواسته کنین. اما باید پیوسته وبلاگ تون رو به روز کنین و مطالبی سودمند و موردعلاقه ی خوانندگان تولید کنین تا بازدیدکنندگان تون رو از دست ندین.


۸. محافظت از گردشگران


محافظت از گردشگران به شکل خدمت رسانی به وسیله محافظ شخصی به ویژه واسه افراد مشهور، یکی دیگر از فرصتای کسب وکار در صنعت گردشگریه. واسه موفقیت در این مورد باید شبکه ای پویا و قوی از محافظان حرفه ای داشته باشین. درغیراین صورت نمی تونین به شکل لحظه ای یا در کوتاه ترین زمان محافظای مناسب رو فرا بخونین.


۹. ارائه مشاوره در مورد ی گردشگریخدمات مشاوره در مورد ی کسب وکار یکی دیگر از کسب وکارهای سودآور صنعت گردشگریه. اگه فردی باتجربه در این مورد هستین یا علم و اطلاعات سودمندی در این مورد دارین، می تونین از علم تون واسه مشاوره به بقیه بهره بگیرین. در این کسب وکار می تونین به دامنه ی متنوعی از مشتریان از شرکتای خصوصی تا سازمانای دولتی یا گردشگران شخصی و حتی مسافران سفرهای کاری خدمت رسانی کنین.


۱۰. بلیط فروشی و رزرو خدمات


بلیط فروشی و رزرو خدمات از پرطرفدارترین و پردرآمدترین کسب وکارهای صنعت گردشگریه. گردشگران پس از گذر از سختیای دریافت ویزا، در اولین قدم به تهیه ی بلیط سفر با توجه به بودجه شون فکر می کنن. واسه همین این کسب وکارها درآمد خوبی دارن. واسه شروع کسب وکاری در این مورد نیاز به علم قوی و گسترده دارین.


۱۱. ارائه طرحای «پرداخت پس از سفر»


افراد خیلی امکان پس انداز پول رو ندارن و پس پیوسته سفرکردن رو به تعویق میندازن. پس می تونین کسب وکاری راه بندازین که به اینجور افرادی کمک کنه؛ درحالی که سود خوبی هم نصیب شما می کنه. این کسب وکار به مسافران این امکان رو می ده که همه موارد لازم رو تهیه و سفر خوبی رو تجربه کنن و هزینه های سفر رو در آینده و طی یه مدت توافق شده پرداخت کنن. البته مشتریان سودی رو واسه دریافت این خدمات پرداخت می کنن. پس مهمه که مشتریانی رو هدف بگیرین که توانایی پرداخت هزینه ها رو با سود اعمال شده داشته باشن.


۱۲. خدمات گردشگری زیارتیدر سراسر دنیا انبوهی از آدما حاضرند هزینه های هنگفتی رو واسه زیارت جایای مذهبی در نقاط مختلف پرداخت کنن. مثلا بازدید از اورشلیم جزئی از مراسم مذهبی مسیحیای جهانه همونجوریکه مراسم حج و بازدید از کعبه از مراسم مذهبی مسلمون هاست. طبیعیه که روی تنها یک مذهب تمرکز کنین، پس بهتره اگه مسلمون هستین به مسلمانا، اگه مسیحی هستین به مسیحیا و اگه بودایی هستین به بوداییا خدمت کنین.


۱۳. ارائه تور واسه همایشا، جشنوارها، مراسما و رخدادهای جذاب


افراد و شرکتای خیلی به دنبال راهی واسه معرفی و بازاریابی اجناس و خدمات شونن. یکی از این راه ها، شرکت در همایشا و نمایشگاه هاییه که محل جلسه کارآفرینا و سازمانای فعال در صنعت واسه معرفی اجناس و خدمات شونه.


پس اگه علاقه مند به کار در بخش ی سفر و گردشگری هستین و توانایی برنامه ریزی و هماهنگی واسه شرکت در رخدادهای ویژه رو دارین، خدمات گردشگری نمایشگاهی/جشنواره ای و… گزینه مناسبی واسه شماس. شما امکان برگزاری این تورها رو در سطح محلی، استانی، کشوری و حتی بین المللی دارین. اگه همایش یا جشنواره خوب برگزار شه، نه تنها استارتاپا بلکه می تونین بازیگران مهم صنعت رو هم جذب کنین.ایده خود رو به پول تبدیل کنین3

]]>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *