ایده ها و نکاتی مهم در انتخاب و خرید کیک تولد مناسب 

ژوئن 24, 2018 0 Commentsایدها و نکاتی مهم در انتخاب و خرید کیک تولد مناسب 


جشن تولد معمولا یکی از جشنای مهمِ زندگیِ هر فرده. واسه برگزاری یک جشن تولد به یادماندنی احتیاجی به برگزاری میهمانیای بزرگ و گرون نیس؛ با کمی خلاقیت و انتخاب کیک تولد مناسب که یکی از مهم ترین عناصر جشن تولد حساب می شه، می تونین یک خاطره ی خوب واسه شخصی که تولدشه و میهمانان رقم بزنین.انتخاب و خرید همیشه یکی از بزرگترین رقابتا در برگزاری این جور جشنا بوده و هست. بعضی افراد حوصله ی فکر کردن و دوره کردن آلبومای قنادیا رو ندارن و در آخر کیکی آسون با یک نوشته تولدت مبارک سفارش میدن. از طرفی طرحای اینترنتی بندازه ای زیادند که با نگاه کردن به اونا فقط سردرگم تر می شید و معلوم هم نیس طرح انتخابی شما با کیکی که در آخر نحویل می گیرین چقدر برابری داره. با در نظر گرفتن یه سری نکات کلیدی و دسته بندیا می تونین انتخابای خود رو محدود و جهت دهی کنین.


چند تا نکته مهم در انتخاب کیک تولد


قبل از هر چیز از صاحب تولد کمک بگیرین و بپرسید که چه کیکی رو ترجیح می ده. اما اگه می خواید سورپرایزش کنین، باید ببینینید به چه چیزایی علاقه داره و سلیقه اش چیه. با رعایت نکات زیر می تونین بهترین کیک تولد رو واسه بچه، همسر یا دوستتون تهیه کنین.


۱. بودجه


واسه خیلی از مهمه که بندازه بودجه مون واسه جشن و کیک تولد هزینه کنیم. پس بهتره از قبل مبلغی رو واسه برگزاری جشن تولد مشخص کنین و مبلغ مد نظرتون واسه کیک رو کنار بذارین تا موقع سفارش کیک تولد دچار مشکل نشید. واسه کاهش هزینه های تولد هم می تونین اتاق رو آسون تر تزئین کنین و عوضش یادگاری یا هدیهای دست ساز کوچیکی واسه میهمانان در نظر بگیرین.


۲. اندازه و وزن کیک


کیک نباید بندازه ای کم باشه که به هرکی بُرشی نازک برسه، و اون قدر زیاد که بعد از جشن مقدار زیادی کیک روی دست تون بمونه. پس از قبل، متناسب با تعداد میهمانان اندازه و وزن کیک رو حدس بزنین. در صورتی که تعداد میهمانان رو میدونید اما هیچ ایده ای درباره میزان کیک مورد نیاز ندارین، از قنادی یا سایتی کمک بگیرین که قصد دارین به اونا واسه تهیه ی کیک سفارش بدین، اونا در این مورد تجربه کافی دارن و می تونن اطلاعات درستی به شما ارائه دن.


۳. شکل و نوع کیک


شکل و نوع کیک تا حد زیادی به طرح کیک بستگی داره. خیلی از طرحا روی سه شکل اصلی مربع، دایره و مستطیل قابل اجران. البته بعضی از طرحان که نیاز به شکل پایه ندارن و به شکل ایدهایی جدا از هم مطرح می شن.


واسنتخاب کیک، علایق و تمایلات صاحب تولد رو در نظر بگیرین. مثلا اگه بچتون عاشق بستنیه، می تونین به جای کیک خامه ای، شکلاتی و … کیک بستنی سفارش بدین. کاپ کیک، کوکی کیک و کیکایی مثل اینم واسه قرار گرفتن در کنار کیک اصلی یا به جای اون انتخابای خوبین.نکته ی ۱: نوع کیک رو طوری انتخاب کنین که واسه خنک نگه داشتن اون به مشکل برنخورید. در صورتی که مراسم جشن تولد رو در جایی غیر از منزل تون برگزار می کنین و باید کیک رو خودتون تا اونجا خمل و نگهداری کنین، یا اگه میهمانی در منزل خودتونه اما اندازه و شکل کیک به گونه ایه که نمی تونین اونو در یخچال خود جای بدین، در این صورت کیکایی با خمیر فوندانت بهترین گزینه واسنتخاب به حساب می رن چون که ذوب نمی شن و تغییر شکل نمی دن.


نکته ی ۲: اگه صاحب تولد یا میهمانانی که شناخت کافی از اونا دارین، به مواد غذایی خاصی آلرژی دارن یا محدود کردنای رژیمی دارن باید هنگام سفارش کیک این موارد رو در نظر بگیرین. مثلا واسه سالمندان بهتره از کیکایی با شیرینی کم تر استفاده کنین.


۴. عطر و طعم کیک


عطر و طعم کیک باید به دسته ای انتخاب شه که مورد پسند بیشتر افراد قرار بگیره. مثلا اگه کیکی انتخاب کنین که در تهیه ی اون از مقدار زیادی کره ی بادام زمینی استفاده شده، احتمال اون هست که در آخر مقدار زیادی کیک روی دست تون بمونه! طعمای بیشتر پسند مثل کیکای نیمه وانیلی- نیمه شکلاتی، کیکای مربایی و خامه ای معمولا پرطرفدارن و با ذائقه ی بیشتر افراد جور درمی آیند.


۵. هماهنگی کیک با تِم میهمانیاگه میهمانی تون تم خاصی داره، بهتره طرح و رنگ کیک رو برابر با اون انتخاب کنین. ایده های زیادی واسه تم میهمانی هست. مثلا واسه پسرها، می تونین با توجه به تیم فوتبال مورد علاقه شون یا شخصیتا و قهرمونای کارتونی مثل بتمن، مرد عنکبوتی، بِن تِن و هر مورد دیگری که به اون علاقه دارن، ایده بگیرین. واسه دخترها هم می تونین تمایی مثل شخصیتای کارتونی و پرنسسا، فرشتها، شاپرک، گل و … رو اجرا کنین. تمایی با درون مایه جنگلای آفریقا با زرافه، فیل و شیر هم واسه بچه ها به ویژه سنای پایین تر جالب خواهند بود. بعد از انتخاب تم، باید لباسا، مدل مو، نورپردازی، دکوراسیون و تزئین محل جشن و از همه مهم تر کیک تولد، متناسب با تم طراحی شن. اگه قصد دارین کیک آسون ای سفارش بدین می تونین رنگ خامها، مواد تزئینی کیک و مدل تاپرها (عروسک کیک، شمع و …) رو به دسته ای انتخاب کنین که با نوع و رنگ تِم برابری داشته باشن. البته بعضی وقتا با پیدا کردن کیک تولد مورد علاقه تون می تونین واسنتخاب تم میهمانی ایده بگیرین.


۶. طرح کیک


واسنتخاب طرح کیک، خصوصیات فردی، جنسیت، سن و سال و علایق صاحب تولد حرف اول رو می زنه. با توجه به این ویژگیا نه تنها انتخاب کیک واسه تون آسون تر می شه بلکه به کسی که براش تولد گرفتین نشون میدید چقدر واسه تون اهیمت داره و براش ارزش قائلید.


کیک واسه کودکان


تنوع طرحای کیک کودکان بندازه ای زیاده کنتخاب رو سخت تر می کنه. طرحای پیشنهادی ما می تونن به شما در انتخاب یک کیک مناسب کمک کنن.


دخترخانما معمولا عاشق رنگای خوشحال و ملایم و به ویژه صورتین. دنیای دخترها پر از پرنسسا و شاهزادهایی با لباسای پر زرق وبرق و زیباست. طرحای زیر معمولا واسه هر دخترخانمی مناسبن. شما می تونین از این طرحا ایده بگیرین و با توجه به علایق دخترخانم گل تون بهترین طرح رو انتخاب کنین.


پرنسسجانوران دریاییمیکی ماوسکفشدوزک، شاپرکحیوانات واقعی یا افسانه ایدنیای پسرها رو معمولا قهرمونا و شخصیتای قوی افسانه ای یا کارتونی دربرگرفتهه. آقا پسرها معمولا با رنگای صورتی و گل و شاپرک میونه ی خوبی ندارن. از طرحای زیر می تونین واسنتخاب کیک تولد پسر دلبندتون ایده بگیرین.


قهرمونای فیلما و کارتونااتومبیلای مسابقهورزش مورد علاقهدنیای تکنولوژیرؤیای پروازماشینای خاک ورداری یا جرثقیلحیوانات مورد علاقهکیک تولد واسه کودکی که هنوز متولد نشده!


تا به حال به جشنای کوچیکی که قبل از به دنیا اومدن نوزاد برگزار می کنن دعوت شدین؟ شاید هم روزی خودتون در فکر مادر یا پدر شدن باشین! در هر صورت کیکایی واسه این مجالس در سراسر دنیا طراحی می شن که نکته ی جالب و دوست داشتنی راجبه اونا نشون دادن نبود باخبر شدن از جنسیت کوچولوی در راه.کیک واسه بزرگسالان


جشن تولد فقط مخصوص بچه ها نیس و خیلی از آدما بزرگسال حتی افراد سن بالا هم هر سال روز تولدشون رو جشن می گیرن. ممکنه جشنای برزگی ترتیب دن یا به جشنی خودمونی و کوچیک بسنده کنن. نکته ی جالب توجه اینه که خیلی از آدما فکر می کنن چون دیگر بچه نیستن نمی تونن کیک تولدی متفاوت و هیجان انگیز داشته باشن. با ارائه طرحای زیر به اون دسته از آدما ثابت می کنیم که سخت در اشتبان.


کیک تولد واسه خانوما


کیف، کفش و لوازم آرایش از برندهای معروف


وسایل خونه و خونه داریآلات موسیقیگل مورد علاقهکیک تولد واسه آقایان


خیلی از آقایان به یک یا چند ورزش علاقه خاصی دارن و اونو دنبال می کنن، بعضی هم روی سرگرمیا و بازیای مورد علاقه شون تعصب دارن که میشه از همه این موارد ایده گرفت. شغل و حرفه ی آقایان هم بخش مهمی از زندگی اونا رو تشکیل می ده.


حرفه یا شغلتوپ، وسایل و لوازم یا تیم ورزش مورد علاقهاتومبیلای مورد علاقهبازیای فکری مورد علاقهکیک واسه دوست داران طرحای سنتی


بعضی وقتا شما ترجیح میدید کیکی با رنگای ملایم و آسون داشته باشین اما از طرفی از کیکای تکراری و بی روح خسته شدین. اینجاست که شکلای مختلف تاپرها به کمک شما بین. کلا تاپر به تزئیناتی گفته می شه که روی کیک قرار می گیرن. تاپرها خیلی جور واجورن و طیف بزرگی از شکلا و طرح هارا در برمی گیرند. می تونین کیکی آسون و سنتی سفارش بدین و با انتخاب تاپر مورد علاقه تون به اون جلوه ی دیگری بدین.


قلبماه و ستارهنوشته به شکل تولدت مبارک، اسم شخصعددبادکنک۷. نوشته روی کیک


به طور عادی عبارت «تولدت مبارک» و به دنبال اون اسم فرد مورد نظر نوشته روی کیک بوده. اما شما می تونین از عبارتای خلاقانه تری هم استفاده کنین. البته سعی کنین به دلیل محدود کردن فضا روی کیک، نوشته مورد نظرتون بیشتر از چند کلمه نباشه. می تونین واسه این نوشته ها از شخصیت فرد و خصوصیات جالبی که دارینه بگیرین و به دسته ای که ایجاد ناراحتی نکنه نوشته ای متفاوت روی کیک داشته باشین یا می تونین با توجه به شناختی که از وضعیت و شرایط الان فرد دارین، جمله ای انگیزشی و الهام بخش براش بنویسین.


۸. انتخاب قنادی


یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکنه در روز تولد رخ بده تأخیر در آماده شدن کیک یا یکی نبودن طرح کیک با طرح توافق شده. اگه این موضوع واسه تون خیلی مهمه، خطر نکنین. در صورتی که واسه اولین بار به یک قنادی یا سایت سفارش آنلاین کیک مراجعه می کنین، نمونه کارا رو خوب بررسی و از بقیه در مورد کیفیت کارا پرس وجو کنین.بعضی قنادیا آلبومای محدودی دارن، اگه می خواید کیکی متفاوت و منحصربه فرد داشته باشین سراغ قنادیا یا سایتایی برید که طیف زیادی از طرحا رو به شما ارائه کنن و توانایی سفارشی سازی داشته باشن.
]]>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *