این جملات مثبت رو افراد موفق هر روز به خود میگن 

این جملات مثبت رو افراد موفق هر روز به خود میگن 

موفقیت از چیزی که تصورش رو می کنین به شما نزدیک تره. واسه برسی به موفقیت باید مثل یک فردِ موفق عمل کنین. همونجوریکه پیش از اینم به گوش تون خورده س، کافیه نگاه تون رو اصلاح کنین تا اعمال تون اصلاح شه. در این مورد لازمه با افکاری که مقدمات موفقیت شما رو فراهم می کنه آشنا شید. در این مقاله به بحث تکرار جملات مثبت که واسه رسیدن به موفقیت باید در زندگی روزمره خود اعمال کنین می پردازیم؛ به این امید که هر روز به موفقیت نزدیک تر شید.

 

تفکر شروع عمله، به ویژه هنگامی که پای خوشبختی و موفقیت در بین باشه.

دستاوردهای ما به اعمال ما بستگی دارن، نه به افکارمون؛ با وجود این اعمال ما همیشه تحت اثر افکارمونن. هر موفقیت بزرگی با یک ایده، چشم انداز، نظریه یا تمایل شروع شده.

در این مقاله واسه شما از جملات مثبت که افراد موفق هر روز تکرار می کنن مثالایی آورده ایم، تأثیری که این جملات بر اعمال اونا می ذاره اونا رو به طرف موفقیتای بزرگتر هدایت می کنه.

شاید امروز نتونم هرچه می خوام انجام بدهم، اما میتونم یه قدم کوچیک وردارم

اهمیتی نداره که چه برنامه ها، اهداف و ایده های بزرگی داشته باشین، تا زمانی که دست به عمل نزنید هیچی ندارین.

ما هرروز اجازه میدیم شک و دودلی ما رو از عملی کردن ایده هامون بازدارد. یک برنامه، هدف یا ایده رو انتخاب کرده و شروع کنین؛ یه قدم کوچیک وردارین. همیشه اولین قدم به طرف موفقیت سخت ترین قدمه، قدمایی که به دنبال اون بین آسون ترن.

امروز یک کار متفاوت انجام میدم

معمولا انجام دادن کارایی که مردم از اون خودداری می کنن آسون ترین راه واسه متفاوت بودنه.

کاری رو که مردم در حالت عادی انجام نمی دن انتخاب کنین، مهم نیس که کوچیک یا آسون باشه، انجامش بدین. در همون لحظه شما به یک فرد متفاوت تبدیل می شید.

همین طور ادامه بدین، هر روز به کاری فکر کنین که کسی انجام نمی ده. در این صورت پس از یک هفته فردی متفاوت، پس از یک ماه فردی استثنایی و پس از یک سال یک اسطوره خواهیدبود، و به همین راحتی از مردم عادی جدا می شید.

در طول این فرآیند شما عزت نفس و اراده ی خود رو به میزان زیادی افزایش میدید.

امروز با یکی از ترس ام روبرو میشم

بازدارنده ترین ترس، ترس از ناشناخته هاست.

هیچ پدیده ای به اون اندازه که ما فکر می کنیم سخت و ترسناک نیس. ، بر ترس غلبه کردن خیلی هیجان انگیزه. علاوه بر بیان جمله «باورنکردنیه، همین الان انجامش دادم!» هیجانی تجربه می کنین که خیلی وقت مثل اونو تجربه نکردین.

هر روز کاری انجام بدین که کمی ترسناک باشه، کاری که شما رو از نظر جسمی یا احساسی به رقابت بکشه. نگران چیزی نباشید، به شما اطمینان میدم واسه هر مشکلی که سر راه تون قرار بگیره راه حلی پیدا می کنین.

امروز از اطرافیانم تشکر می کنم

بعضی از کارا بیشتر از مهارت به سعی نیاز دارن. تحویل دادن بسته های پستی، بسته بندی تنقلات، رسیدگی به مشتریان و…

این وظایف به خودی خود آسونن و معمولا زیاد به چشم نمی آیند، اما مثل هر کار دیگری واسنجام دادن اونا سعی می شه. واسه کسائی که بی توقع کار می کنن به گفتنِ یک تشکر خشک و خالی اکتفا نکنین، با اونا رابطه چشمی برقرار کنین و کلمه محبت آمیزی بهش بگید.

در دور شما افرادی که به سختی کار می کنن بی اینکه کسی ذره ای به اونا توجه کنه زیادن. به خودتون قول بدین هر روز کمه کم به یکی از اونا توجه کنین. با این کار احترامی واقعی به دست میارید، احترامی که از ایجاد تغییری زودگذر اما خوش آیند در زندگیِ شخصی دیگر به وجود اومدهه.

امروز ده برابر بیشتر از اونکه حرف بزنم گوش میدم

من هم زمانی آدم پرحرفی بودم؛ تصور می کردم دانا، باهوش، شوخ طبع و جذاب هستم. اما خیلی کم پیش می اومد این صفات واسه من صادق باشن، بیشتر اوقات هیچ یک از اونا درمورد من صدق نمی کرد.

در اصل افراد بااعتمادبه نفس احتیاجی به حرف زدن احساس نمی کنن.

از این اتفاق متنفرم اما هنوزم بعضی وقتا در بین گفت وگو متوجه میشم مخاطبم علاقه ای به شنیدن حرفام نداره و تنها خودم مشتاق ادامه صحبت ام هستم!

هیچ بعضی وقتا تنها واسه خوشنودی خودتون صحبت نکنین، هیچکی از این رفتار شما خوشش نمیاد.

امروز به افکار مردم اهمیت نمی دم

بیشتر اوقات لازمه به افکار بقیه توجه کنین، اما نه وقتی اون افکار مانع رسیدن به زندگی ایده آل تون باشه.

اگه می خواید کسب وکاری راه بندازین که تنها چند ساعت زمان نیاز داره و نگران این هستین که کارتون از نظر بقیه عاقلانه نباشه؛ کار خود رو انجام بدین.

کاری رو که فقط به دلیل نگرانی از افکار و حرفای مردم کنار گذاشتین انتخاب کنین و انجامش بدین. به یاد داشته باشین زندگی تون واسه شماس و شما این حق رو دارین که به روش خودتون زندگی کنین.

امروز به سؤالاتِ غیرِ مستقیم جواب میدم

بعضی وقتا دودلی، ناامنی، خجالت و احساساتی مثل این مردم رو مجبور می کنه سؤالاتِ غیرِ مستقیم بپرسند.

مثلا ممکنه کارمندتون درباره شرکت در دوره های آموزشی ازتون نظر بخواد، اما می خواد بدونه از نظر شما واسه پیشرفت در مؤسسه تواناییای لازم رو داره یا نه؟ اگه جواب مثبت بدین و دلایل تون رو واسه اون بازگو کنین خیلی خوشحال میشه.

ممکنه شوهرتون ازتون بپرسد در مهمانی خانوم ناشناس ای قصد داشته توجه اونو جلب کنه؟ اون می خواد با پرسیدن این سؤال بفهمد هنوزم واسه شما جذابه یا نه، امیدواره همین طور باشه. اون عاشق اینه که این حرف رو از زبون خودتون .

پشت خیلی از سؤالات، سؤالی پرسیده نشده پنهون. بیشتر توجه کنین تا بتونین اونا رو دریافته و جواب بدین؛ طرف مقابل تون به جواب اون نیاز داره، گرچه مستقیما ازتون نپرسیده باشه.

امروز توقع بهترین نتایج رو ندارم

درسته که واسه تأثیرگذاری عمیق تنها یک بار فرصت دارین؛ درک می کنم که بهترین نتیجه رو می خواید.

متأسفانه واقعیت اینه که هیچ کار یا محصولی کامل نیس، و تا الان هیچ طرح یا ابتکاری بی اشکال برنامه ریزی و اجرا نشده. بیشتر اوقات توقع بهترینا رو داشتن بدترین دشمن شماس.

به سختی سعی کنین، کارتون رو خوب انجام بدین، بهترین کاری رو که در توان تونه ارائه بدین، و در آخر اونو آزاد کنین. مشتریان و همکاران تون به شما خواهند گفت چه چیزی نیازمند بهبوده، و شما باید واسه درمان مسائلی سعی کنین که واقعا واسه مردم مهمه.

تا زمانی که اسیر سخت گیریای بیهوده باشین نمی تونین کاری انجام بدین. به خودتون سخت نگیرید و واسه جبران کمبودها آخر سعی تون رو بکنین.

امروز سعی می کنم بهتر از گذشته باشم

همه ما در زندگی مون خراب کاریایی کردیم. در زندگی همه ما کارایی هست که می تونستید بهتر بکنیم. خیلی جاها از حرفا، رفتارها، غفلتا، کوتاهیا، دخالتا و حمایتای بی جا ضربه خورده ایم.

واسه رسیدن به موفقیت لازم نیس آدم کاملی باشین، تنها لازمه بدونین همیشه می تونین بهتر باشین.

روز گذشته رو به خاطر بیارین، به اتفاقات خوبی که گذشت فکر کنین. بعد به اتفاقاتی که ممکن بود بهتر پیش برود فکر کنین. تقصیرات تون رو قبول کنین، مسئولیت کارهای تون رو بر عهده بگیرین و به خودتون قول بدین امروز بهتر عمل کنین.

امروز بیشتر کار می کنم

به قول جیمی اسپیتیل، کاپیتان تیم قایقرانی اوراکل آمریکا، که برنده جام قهرمانی آمریکا شد: «به کم شرایطی دیده ام که در اون کمتر از بقیه کار کردن تدبیر خوبی باشه.»

ممکنه از تجربه، استعداد، امکانات و پارتی سهم زیادی نبرده باشین. اما همیشه می تونین درست فکر کنین، همت داشته باشین و بیشتر از بقیه کار کنین.

راهی که جلو تون قرار داره به سرزمینی بکر، پهناور و خالی از ساکنان منتهی می شه. همه درمورد اون صحبت می کنن اما افراد کمی به اون سو رهسپار می شن.

سعی و اصرار می تونه وسیله پیشرفت شما باشه، اینا تنها ابزارین که واسه موفقیت نیاز دارین، حتی زمانی که به ظاهر همه چیز علیه شما قد علم کرده.

امروز قدرِ داشته ام رو می دونم

ممکنه برنامه ها و اهداف بزرگی داشته باشین اما خوشحال نباشید.

متأسفانه معمولا این مسئله نشون می ده که شما خوشبخت نیستین، چون بیشتر به چیزایی که به دست نیاوردید، انجام ندادید و ندارین فکر می کنین. راه حل اینه که واسه کارایی که خوشحال تون می کنه بیشتر وقت بذارین.

لحظه ای به داراییای فردی و حرفه ای تون بی اندیشید. ممکنه فهمیده باشین بیشتر از چیزی که زمانی رویایش رو داشتین به دست آوردین.

واسه موفقیتای بیشتر سعی کنین، اما همیشه به خودتون یادآوری کنین چیزی که دارین، به ویژه روابط عاطفی تون، از چیزی که می خواید به دست بیارین مهم تره.

داراییای تون برخلاف خواستهای تون آرزو، رویا و مجازی نیستن. چیزی که الان دارین واقعی و واسه شماس؛ قدر اونو بدونین.

برگرفته از: inc.com

 


]]>

Author: مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *