این چند اشتباه راحت رو هیچوقت در محل کار انجام دهنده نشید 

این چند اشتباه آسون رو هیچوقت در محل کار انجام دهنده نشید 

جدا از استعدادای تون و هر چیزی کنجام دادین، رفتارهای مشخصی هست که با انجام اونا دید مردم واسه همیشه نسبت به شما تغییر می کنن.

همه ما کارهای احمقانه ای رو که مردم در محل کار انجام میدن دیده یا درباره اونا شنیده ایم. لازم نیس حتما یک صندلی وردارین و اونو از پنجره بیرون بندازین یا وسط یک ارائه مهم، محل رو ترک کنین تا زندگی حرفه ای خود رو به خطر بندازین. مسائل زیادی وجود دارن که می تونن موقعیتای شغلی رو واسه افراد خوب و سخت کوش از بین ببرن. اشتباهاتی که غیرعمد صورت می گیرن اما می تونن نتایج سختی رو به همراه داشته باشن. در این مقاله با این اشتباهات آشنا می شید.

 

«نباید یک اشتباه رو دو بار انجام دهنده شید، چراکه بار دوم دیگر اشتباه نیس بلکنتخابه.» – ناشناس

 

 

هم اینجور احتیاجی نیس که حتما انجام دهنده اشتباه «بزرگی» شید و بعد به فکر چاره باشین، «اشتباهات کوچیک» هم می تونن کم کم روی هم جمع شن و به همون اندازه یا حتی بیشتر از اشتباهات بزرگ، زندگی حرفه ای تون رو تهدید کنن.

خودآگاهی مهارتی لازم در محل کاره و پایه و پایه هوش هیجانیه. تحقیقات نشون می ده که خودآگاهی، ۵۸% از کارکرد شغلی شما رو شامل می شه. اگه همیشه هوشیار باشین، خیلی آسون می تونین مشکلاتی رو که به شما و آینده شغلی تون آسیب میزنن، کنترل کنین.

وعده ی زیاد و عرضه کم

اگه صادق و سخت کوش و دارای اعتماد به نفس کافی باشین، شاید وسوسه می شید که به مشتریان خود قول بدین کار بیشتری به اونا تحویل میدید. اما باید بدونین که دلیلی نداره خود رو زیاد تحت فشار بذارین چون این کار می تونه در آینده شما رو ضعیف جلوه بده.

فرض کنین قول دادین کاری رو دو ساعته تحویل بدین و انجام کار سه ساعت طول کشیدهه، شاید فکر می کنین کار رو با موفقیت انجام دادین چراکه بازم اونو با سرعت بالایی تموم کردین. اما وقتی چیزی رو به کسی قول میدید، اون دقیقا انتظار همون رو ازتون داره و نه کمتر (در مثال ما یعنی دقیقا ۲ ساعت نه ۳ ساعت!)؛ اگه از همون اول انتظارات واقعی ای ایجاد می کردین، می تونستید این کار رو با همون کیفیت و در همون زمان با نتایج بهتری ارائه بدین. کاری نکنین که اهداف تون از قصد دست کم گرفته شن؛ فقط درباره نتیجه ارائه تون واقعی وعده بدین و انتظاراتی بسازین که حتی بتونین بهتر از اون عمل کنین. وگرنه شما بدقول دیده می شید!

از دست دادن کنترل احساسات

شرکت من خدمات مربی گری اجرایی ارائه می ده و ما در این راه به افراد زیادی برخوردیم که وسایل رو پرتاب می کردن، فریاد می کشیدند، باعث گریه مردم می شدن و دیگر نشونه های این چنینی که از نبود توانایی اونا در کنترل احساسات سررشته میگیره. نبود توانایی در کنترل احساسات نشون می ده که فرد از هوش هیجانی خیلی کمی برخورداره و این موضوع یکی از آسونترین دلایلیه که شخص رو در خطر اخراج شدن قرار می ده. مهم نیس چقدر سخت کوش و قابل اعتماد هستین، همین که اینجور رفتارهایی نشون بدین اطمینان کردن به شما واسه بقیه سخت شده و باور نمی کنن که بتونین در مواقع حساس خود رو کنترل کنین.

اگه بیشتر از حد عصبانی شید و عصبانیت تون رو روی کسی تخلیه کنین، جدا از اینکه اون شخص لیاقت این برخورد رو داشته باشه یا نه، باعث می شه دید مردم نسبت به شما عوض شه؛ به شما برچسب بی ثباتی و تهدیدآمیز بودن میزنن و نزدیک شدن به شما رو غیرممکن می بینن.

کنترل احساسات تون باعث می شه بتونین در راه درست به راه تون ادامه بدین. اگه هنگام روبه رو شدن با فردی که شما رو عصبانی می کنه توانایی کنترل احساس تون رو داشته باشین، در آخر اون کسیه که بد مثل اینکه نه شما.

چاپلوسی واسه رئیس

افرادین که چاپلوسی واسه رئیس شون رو مدیریت در کار می دونه، اما واقعا اینطور نیس. چاپلوسی راه درستی واسه ایجاد یک رابطه قابل احترام بین شما و رئیس تون نیس؛ این رفتارِ افرادِ آب زیر کاه و متقلبه. چاپلوسان سعی می کنن به جای کار و سعی ، با تقویت غرور و عزت نفس رئیس شون توجه اونو جلب کنن؛ البته همیشه کسائی که واقعا کار و سعی می کنن از پاچه خوارا موفق ترن.

بله، شما می خواید رابطه خود و رئیس تون رو بهتر کنین ولی نباید واسه رسیدن به این هدف دست به اینجور کاری بزنین. در رابطه بین رئیس و کارکنان، اعتبار و اصالت مهمه. هیچ جایگزینی واسه کار و سعی وجود نداره.

خوردن غذاهای بودار

اگه محل کار شما در کشتی نباشه، همکاران شما از اینکه همه جا بوی ماهی مونده بده ناراحت می شن. قانون کلی در مورد ی بردن غذا به محل کار می گه: اگه بوی غذای شما اونقدر زیاده که از درب آشپزخانه خارج می شه و در همه جا می پیچد، بهتره در خونه بمونه.

ممکنه مسئله کوچیکی به نظر برسه اما بردن غذای بودار به محل کار بی ملاحظگیه و تمرکز بقیه رو از بین می بره؛ وقتی اینجور مسئله آسون ای رو ندیده می گیرین همکاران تون ناراحت و عصبانی می شن. ناهار پر ادویه ی شما به همه می گه که به اونا اهمیت نمی بدین، حتی اگه واقعا این طور نباشه.

از پشت خنجر زدن

تیتر موضوع کل مطلب رو میگه. از پشت خنجر زدن به همکاران تون چه از قصد باشه چه ناخواسته، یکی از دلایل درگیریای محل کاره. مردم بعضی وقتا واسه اینکه از دعوا جلوگیری کنن، شخص دیگری رو مقصر اشتباه خودشون جلوه میدن، اما به محض اینکه قربونی تیغه ی خنجر رو در کمرش حس کنه حتی باعث درگیریای بیشتری می شه. مهم نیس هدف تون چه باشه، هر بار که سعی کنین یک نفر رو در چشمان همکارانش بد نشون بدین مثل اینه که از پشت به اون خنجر زده باشین.

منفی گرایی

بعضی وقتا وقتی احساس خوبی ندارین و ناراحتید، حتی اگه نخواهید، حال شما می تونه روی بقیه هم اثر بزاره. شما استخدام شدید تا کار رو واسه رئیس و همکاران تون آسون تر کنین نه اینکه اونو واسه شون سخت تر کنین. کسائی که منفی گرایی رو در محل کار خود پخش کرده و همیشه درباره کار و مردم شکایت می کنن، کار رو واسه بقیه هم سخت تر می کنن.

دروغ پراکنی

کسائی که درگیر دروغ پراکنی درباره بقیه می شن، در آخر خود رو بد جلوه میدن. آخرش روزی بقیه متوجه می شن که شما همیشه دارین درباره زندگی و اشتباهات شون صحبت می کنین و ممکنه ناراحت شن. شک نداشته باشین شما نمی خواهید بقیه رو آزار بدین و به شخصیت خودتون آسیب وارد کنین.

با تکبر حرف زدن

وقتی کسی درباره موفقیتی که کسب کرده زیاد صحبت کنه و هیجان زده شه نشون می ده این اتفاق واسه اون زیاد رخ نمی ده؛ از طرف دیگر اگه طوری رفتار کنه کنگار واسه اون اهمیت زیادی نداره، مردم فکر می کنن کسب موفقیت واسه اون اتفاقی همیشگیه. انجام کارهای بزرگ بی اینکه با تکبر درباره شون صحبت کنین، همون نتیجه ای که می خواید رو روی بقیه می ذاره و تصور قوی شما رو نشون می ده و می گه موفقیت واسه شما کم اتفاق نمی افته.

اعلام اینکه از شغل تون متنفرید

بدترین چیزی که هرکسی می تونه در محل کارش اینه که یک نفر چقدر از شغلش ناراضیه. بیان نارضایتی در محل کار باعث می شه فردی منفی نگر شناخته شید و روحیه ی کل گروه رو از بین ببرین.

مدیران به سرعت افراد ناراضی و کسائی که به گرونرژی منفی میدن رو تشخیص میدن. اونا میدونن که همیشه افراد مشتاقی در گوشه ای منتظرند تا جانشین این افراد شن.

جمع بندی

کنترل این رفتارها ممکنه غیرضروری به نظر برسه، اما این اشتباهات قدرتش رو دارن که موقعیت تون رو به خطر بندازن. یک یادآوری کوچیک راهی عالی واسه خودداری از آنهاست.

نکاتی که کارمندان معمولی از اون بی خبرند


24000تومن

]]>